beyin lobu

Kullanım örnekleri

beyin lobu
brain lobe
icon arrow

brain

Phonetic: "/bɹeɪn/"

Part Of Speech: noun


Definition: The control center of the central nervous system of an animal located in the skull which is responsible for perception, cognition, attention, memory, emotion, and action.


Definition: An intelligent person.

Example: She was a total brain.


Definition: (in the plural) Intellect.

Example: She has a lot of brains.


Definition: By analogy with a human brain, the part of a machine or computer that performs calculations.

Example: The computer's brain is capable of millions of calculations a second.


Definition: Oral sex.


Definition: Mind.

Example: I have too much on my brain today.

icon arrow

brain

Phonetic: "/bɹeɪn/"

Part Of Speech: verb


Definition: To dash out the brains of; to kill by smashing the skull.


Definition: To strike (someone) on the head.


Definition: To destroy; to put an end to.


Definition: To conceive in the mind; to understand.

icon arrow

lobe

Phonetic: "/ləʊb/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any projection or division, especially one of a somewhat rounded form.

Example: A lobe of lava was crawling down the side of the volcano.


Definition: A clear division of an organ that can be determined at the gross anatomy level, especially one of the parts of the brain, liver or lung.


Definition: A semicircular pattern left on the ice as the skater travels across it.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!