kitle lezyonu

Kullanım örnekleri

kitle lezyonu
mass lesion
icon arrow

mass

Phonetic: "/mæs/"

Part Of Speech: noun


Definition: (physical) Matter, material.


Definition: A large quantity; a sum.

icon arrow

mass

Phonetic: "/mæs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To form or collect into a mass; to form into a collective body; to bring together into masses; to assemble.


Definition: To have a certain mass.

Example: I mass 70 kilograms.

icon arrow

mass

Phonetic: "/mæs/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Involving a mass of things; concerning a large quantity or number.

Example: There is evidence of mass extinctions in the distant past.


Definition: Involving a mass of people; of, for, or by the masses.

Example: Mass unemployment resulted from the financial collapse.

icon arrow

lesion

Phonetic: "/ˈliːʒən/"

Part Of Speech: noun


Definition: A wound or injury.


Definition: An infected or otherwise injured or diseased organ or part, especially such on a patch of skin.


Definition: Any compound formed from damage to a nucleic acid.


Definition: Injury or an unfair imbalance in a commutative contract wherein the consideration is less than half of the market value, which then serves as a basis for the injured party to sue to rescind the agreement.

icon arrow

lesion

Phonetic: "/ˈliːʒən/"

Part Of Speech: verb


Definition: To wound or injure, especially in an experiment or other controlled procedure.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.