küçük burjuva

Kullanım örnekleri

küçük burjuva
petit bourgeois
icon arrow

petit

Phonetic: "/pəˈtiː/"

Part Of Speech: noun


Definition: (usually in the plural) A little schoolboy.


Definition: A kind of pigeon.

icon arrow

petit

Phonetic: "/pəˈtiː/"

Part Of Speech: adjective


Definition: (of size) Petite: small, little.


Definition: Petty, in its various senses:

icon arrow

bourgeois

Part Of Speech: noun


Definition: (usually in the plural) The middle class.


Definition: An individual member of the middle class.


Definition: (usually derogatory) A person of any class with bourgeois (i.e., overly conventional and materialistic) values and attitudes.


Definition: (history) An individual member of the bourgeoisie, the third estate of the French Ancien Regime.


Definition: A capitalist, (usually derogatory) an exploiter of the proletariat.

icon arrow

bourgeois

Part Of Speech: verb


Definition: To make bourgeois.

icon arrow

bourgeois

Part Of Speech: adjective


Definition: Of or relating to the middle class, their presumed overly conventional, conservative, and materialistic values.

Example: bourgeois opinion


Definition: Of or relating to the bourgeoisie, the third estate of the French Ancien Regime.


Definition: Of or relating to the capitalist class, (usually derogatory) the capitalist exploitation of the proletariat.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.