lityum batarya

Kullanım örnekleri

lityum batarya
lithium battery
icon arrow

lithium

Phonetic: "/ˈlɪθi.əm/"

Part Of Speech: noun


Definition: The simplest alkali metal, the lightest solid element, and the third lightest chemical element (symbol Li) with an atomic number of 3. It is a soft, silvery metal.


Definition: A single atom of this element.


Definition: Lithium carbonate or other preparations of lithium metal used to treat manic depression and bipolar disorders.


Definition: A lithium battery.

icon arrow

battery

Phonetic: "/ˈbætəɹi/"

Part Of Speech: noun


Definition: A device used to power electric devices, consisting of a set of electrically connected electrochemical or, archaically, electrostatic cells. A single such cell when used by itself.


Definition: The infliction of unlawful physical violence on a person, legally distinguished from assault, which includes the threat of impending violence.


Definition: A coordinated group of artillery weapons.


Definition: An elevated platform on which cannon could be placed.


Definition: An array of similar things.

Example: Schoolchildren take a battery of standard tests to measure their progress.


Definition: A set of small cages where hens are kept for the purpose of farming their eggs.


Definition: The catcher and the pitcher together


Definition: Two or more major pieces on the same rank, file, or diagonal


Definition: A marching percussion ensemble; a drumline.


Definition: The state of a firearm when it is possible to be fired.


Definition: Apparatus for preparing or serving meals.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.