papanicolaou

Kullanım örnekleri

papanicolaou
papanicolaou smear
icon arrow

smear

Phonetic: "/smɪə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A mark made by smearing.

Example: This detergent cleans windows without leaving smears.


Definition: Any of various forms of distortion that make a signal harder to see or hear.


Definition: A Pap smear.

Example: I'm going to the doctor's this afternoon for a smear.


Definition: A false attack.


Definition: A maneuver in which the shoe is placed onto the holdless rock, and the friction from the shoe keeps it in contact


Definition: A rough glissando in jazz music.

icon arrow

smear

Phonetic: "/smɪə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To spread (a substance, especially one that colours or is dirty) across a surface by rubbing.

Example: The artist smeared paint over the canvas in broad strokes.


Definition: To have a substance smeared on (a surface).

Example: She smeared her lips with lipstick.


Definition: To damage someone's reputation by slandering, misrepresenting, or otherwise making false accusations about an individual, their statements, or their actions.

Example: The opposition party attempted to smear the candidate by spreading incorrect and unverifiable rumors about their personal behavior.


Definition: To become spread by smearing.

Example: The paint is still wet — don't touch it or it will smear.


Definition: To climb without using footholds, using the friction from the shoe to stay on the wall.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.