yalak

Kullanım örnekleri

yalak
trough
icon arrow

trough

Phonetic: "/tɹɑf/"

Part Of Speech: noun


Definition: A long, narrow container, open on top, for feeding or watering animals.

Example: One of Hank's chores was to slop the pigs' trough each morning and evening.


Definition: Any similarly shaped container.


Definition: A short, narrow canal designed to hold water until it drains or evaporates.

Example: There was a small trough that the sump pump emptied into; it was filled with mosquito larvae.


Definition: A gutter under the eaves of a building; an eaves trough.

Example: The troughs were filled with leaves and needed clearing.


Definition: A channel for conveying water or other farm liquids (such as milk) from place to place by gravity; any ‘U’ or ‘V’ cross-sectioned irrigation channel.


Definition: A long, narrow depression between waves or ridges; the low portion of a wave cycle.

Example: The buoy bobbed between the crests and troughs of the waves moving across the bay.


Definition: A linear atmospheric depression associated with a weather front.

icon arrow

trough

Phonetic: "/tɹɑf/"

Part Of Speech: verb


Definition: To eat in a vulgar style, as if from a trough.

Example: he troughed his way through three meat pies.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!